tel./fax: 22 665 82 38

biuro@kamex24.eu

Jaki gadżet reklamow wybrać?

Bez gadżetów reklamowych firma może funkcjonować, ale może się okazać, że ich brak to powód dla którego przegrywamy z konkurencją. Gadżety reklamowe nie musi być drogie ani szczególnie funkcjonalny. Nawet drobiazg może zdziałać cuda. Breloczek, długopis, smycz czy pendrive, który potencjalny klient Twojej firmy otrzyma za darmo, może pomóc pozyskać jego sympatię, a w dalszej perspektywie zyskać lojalnego klienta.

Jeżeli celem jest zbudowanie lub podkreślenie prestiżu firmy warto pokusić się o bardziej ekskluzywne gadżety. Mogą to być pióra wieczne, elegancie filiżanki lub komplet akcesoriów do wina. Wybór gadżetów reklamowych uzależniony jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i kogo nimi zamierzamy obdarować. Reklamowe drobiazgi wręczane są także partnerom biznesowym, na współpracy z którymi nam zależy. Jakie gadżety reklamowe wybrać? Jeżeli planujemy je rozdawać na masową skalę, na przykład podczas miejskich imprez czy targów, to niech to będą drobiazgi.

Ważne, by podarowane przez nas długopisy czy inne akcesoria – biurowe albo kuchenne – ozdobione były logo firmy, jej nazwą i jeżeli to możliwe, danymi kontaktowymi. Jednym z celów wręczania gadżetów reklamowych jest bowiem utrwalenie w głowach potencjalnych klientów nazwy firmy. Nawet jeżeli zdecydujemy się na niedrogie gadżety, wybierzmy takie, które są solidnie i estetycznie wykonane. Wręczanie rozpadających się długopisów z naszym logo może odnieść skutek odwrotny do zamierzonego. Firmy, które chcą być kojarzone z nowoczesną technologią powinny się pokusić o gadżety elektroniczne. Z kolei firmy zajmujące się działaniami kreatywnymi powinny zatroszczyć się o to, by jej gadżety były oryginalne i odzwierciedlające profil jej działalności. Mogą one charakteryzować się ciekawym designem albo nietypowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Gadżetami mogą być także gry planszowe, torby z logo firmy, ale też zabawnymi lub inspirującymi napisami. Bardziej istotne od wartości gadżetu jest to, by był on dopasowany do branży, którą reklamuję oraz oczekiwań klientów.