tel./fax: 22 665 82 38

biuro@kamex24.eu

Rodzaje ulotek reklamowych

Ulotki są uznawane za najlepszą formę reklamy. Niewielki rozmiar oraz możliwość zawarcia na niej dowolnej ilości treści sprawia, że doskonale trafiają do klientów. Szeroki wybór kształtów oraz rodzajów pozwala każdej firmie odpowiednią dla nich informację reklamową. Umieszczenie na nich przyjemnej dla oka grafiki dodatkowo przyciąga wzrok. Jest to również doskonały sposób, by przekazać najważniejsze informacje o firmie.

Rodzaje ulotek reklamowych są określane poprzez rodzaj zagięcia (profesjonalnie nazywanym falcowaniem). Najpopularniejsze są: - nieskładana - w formie kartki papieru zadrukowanej jedno lub dwustronnie - zgięta na pół - daje w sumie cztery strony do wykorzystania; zdarzają się ulotki reklamowe asymetryczne, gdzie pierwsza strona jest mniejsza od drugiej - potrójne zgięta do środka (krawędzie tworzą literę C) - boczne strony zbiegają się w środku - zgięta w kształt harmonijki (krawędzie tworzą literę Z) - najczęściej występują w formie składanej na trzy lub na cztery części Ulotki mogą różnić się formatem - od bardzo dużych do małych, nawet wielości wizytówki. Na różnice w wyglądzie ulotki wpływa również wybór papieru: matowy lub błyszczący. W celu zwiększenia atrakcyjności wizualnej, ulotki mogą być wykonane na doskonałej jakości papierze kredowym o wysokim połysku. Dodatkową mogą być jeszcze pokryte lakierem dyspersyjnym, gwarantujący elegancki wygląd oraz zabezpieczający przed ścieraniem.

W celu zapewnienia ulotce jak największej odporności na zniszczenie można poddać ją procesowi laminowania - obustronne pokrycie folią.