tel./fax: 22 665 82 38

biuro@kamex24.eu

Jak dotrzeć do świadomości klienta za pomocą długopisów

Jak dotrzeć do świadomości klienta za pomocą długopisów? Każdy przedsiębiorca wie, że reklama jest dziś dźwignią handlu. Wbrew obiegowym opiniom kampania marketingowa nie musi być droga i spektakularna, żeby odnieść sukces. Wręcz przeciwnie – czasem starczy drobny upominek, aby zjednać sobie klienta i zaistnieć w jego świadomości. Jednym z takich upominków, drobnych gadżetów rozdawanych partnerom biznesowym i klientom, może być długopis.

Dlaczego długopis? Jego potencjał marketingowy wiąże się z przeznaczeniem tego niepozornego przedmiotu. Jest to artykuł biurowy, który każdy nosi przy sobie. Jego użyteczność sprawia, że będzie przez klienta przyjęty z radością, oraz – co dla nas równie ważne – że będzie przez tego klienta cały czas używany. Umieszczony na nim nadruk z logiem naszej firmy ma wiec dość duże szanse dotrzeć do świadomości jego użytkownika. Co więcej, sam nadruk może zajmować sporą część długopisu, co znaczenie zwiększa ilość informacji, które możemy przekazać.

Warto również pamiętać o niewielkiej cenie, jaką musimy za taki długopis zapłacić. Dzięki temu możemy skutecznie się reklamować, nie wykładając sporej sumy na marketing. Jak powinny wyglądać takie długopisy? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że długopisy reklamowe powinny być estetycznie spójne z naszym logo. Pasować powinien więc kolor, zaś samo logo musi wyglądać na długopisie dobrze – nawet po miniaturyzacji. Równie istotny co wygląd, powinien być również kształt naszego długopisu. Związane jest to z jego dwojakim statusem: choć jest on produktem reklamowym, to jednak wciąż pozostaje długopisem. Jego kształt musi więc być taki, aby pisanie nim było wygodne. Jeżeli Twój gadżet okaże się bezużyteczny, to osiągnięty skutek może być przeciwny do oczekiwanego. Warto więc zadbać również o to, aby materiał, z którego długopis został zrobiony – nie ważne, czy jest to metal, czy plastik – był wysokiej jakości. Nie chcemy przecież, aby długopis z logiem naszej firmy, rozpadł się klientowi w dłoni. Nadruk na gadżetach reklamowych pozwala dotrzeć do wielu odbiorców przy niskim nakładzie środków. Jest to również świetny sposób na utrwalanie w pamięci klienta nazwy naszej firmy – odbiorca będzie miał z tymi informacjami do czynienia za każdym razem, gdy tylko użyje naszego upominku.

Nie zapomnijmy również o tym, że sprawianie takich prezentów pozwala zbudować pozytywna relację z klientem i sprawić, by myśląc o nas, miał same dobre skojarzenia. Można by wiec rzecz, że droga do serca wiedzie przez… długopis.

prestige premium free MTALL-037 魔镜 × Materialall 炎炎夏日……? - 就在台风袭击海岸之前,疲惫的人们被游击队治愈了。 STARS-715 小凑四叶 First Orgasm Climax 4 制作 XRLE-039 纹身美女AV出道人气女王的欲望告白Haruki Kanome FIR-048 极好的! - 纯纯变态学园BEST 8 小时Vol.02 纯洁恋物特别SEX,美丽的赤裸身体透明! JUQ-101 在没有我丈夫的五天里,我被命令禁欲到第一个晚上。 - 不想要的政治婚姻,我岳父的目标是我...... - 艾木凯