tel./fax: 22 665 82 38

biuro@kamex24.eu

Jak dotrzeć do świadomości klienta za pomocą długopisów

Jak dotrzeć do świadomości klienta za pomocą długopisów? Każdy przedsiębiorca wie, że reklama jest dziś dźwignią handlu. Wbrew obiegowym opiniom kampania marketingowa nie musi być droga i spektakularna, żeby odnieść sukces. Wręcz przeciwnie – czasem starczy drobny upominek, aby zjednać sobie klienta i zaistnieć w jego świadomości. Jednym z takich upominków, drobnych gadżetów rozdawanych partnerom biznesowym i klientom, może być długopis.

Dlaczego długopis? Jego potencjał marketingowy wiąże się z przeznaczeniem tego niepozornego przedmiotu. Jest to artykuł biurowy, który każdy nosi przy sobie. Jego użyteczność sprawia, że będzie przez klienta przyjęty z radością, oraz – co dla nas równie ważne – że będzie przez tego klienta cały czas używany. Umieszczony na nim nadruk z logiem naszej firmy ma wiec dość duże szanse dotrzeć do świadomości jego użytkownika. Co więcej, sam nadruk może zajmować sporą część długopisu, co znaczenie zwiększa ilość informacji, które możemy przekazać.

Warto również pamiętać o niewielkiej cenie, jaką musimy za taki długopis zapłacić. Dzięki temu możemy skutecznie się reklamować, nie wykładając sporej sumy na marketing. Jak powinny wyglądać takie długopisy? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że długopisy reklamowe powinny być estetycznie spójne z naszym logo. Pasować powinien więc kolor, zaś samo logo musi wyglądać na długopisie dobrze – nawet po miniaturyzacji. Równie istotny co wygląd, powinien być również kształt naszego długopisu. Związane jest to z jego dwojakim statusem: choć jest on produktem reklamowym, to jednak wciąż pozostaje długopisem. Jego kształt musi więc być taki, aby pisanie nim było wygodne. Jeżeli Twój gadżet okaże się bezużyteczny, to osiągnięty skutek może być przeciwny do oczekiwanego. Warto więc zadbać również o to, aby materiał, z którego długopis został zrobiony – nie ważne, czy jest to metal, czy plastik – był wysokiej jakości. Nie chcemy przecież, aby długopis z logiem naszej firmy, rozpadł się klientowi w dłoni. Nadruk na gadżetach reklamowych pozwala dotrzeć do wielu odbiorców przy niskim nakładzie środków. Jest to również świetny sposób na utrwalanie w pamięci klienta nazwy naszej firmy – odbiorca będzie miał z tymi informacjami do czynienia za każdym razem, gdy tylko użyje naszego upominku.

Nie zapomnijmy również o tym, że sprawianie takich prezentów pozwala zbudować pozytywna relację z klientem i sprawić, by myśląc o nas, miał same dobre skojarzenia. Można by wiec rzecz, że droga do serca wiedzie przez… długopis.