tel./fax: 22 665 82 38

biuro@kamex24.eu

Jakie dane powinny być na papierze firmowych?

Papier firmowy to doskonały pomysł na gadżet rozdawany klientom i kontrahentom. Jest to nie tylko tani, ale i bardzo praktyczny podarunek. Wielu ludzi w podróży potrzebuje kartki i długopisu, by zapisywać sobie różne rzeczy. Firmowy papier idealnie się do tego nada. Jakie dane powinny być na papierze firmowych? To, co zostanie umieszczone na firmowej papeterii jest jedną z najważniejszych i kluczowych rzeczy. Aby taki papier spełniał dobrze swoją rolę musi być nietuzinkowy i jednocześnie dobrze wpadający w oko.

Po pierwsze logo Na firmowym papierze należy umieścić przede wszystkim firmowe logo. To jeden z najważniejszych znaków rozpoznawczych przedsiębiorstwa. Logo musi być umieszczone w taki sposób, by jednocześnie było widoczne i nie utrudniało korzystania z notatnika. Warto umieścić dość przezroczyste, duże logo centralnie na kartce lub nieduże, wyraźne logo w nagłówku, stopce albo którymś z narożników.

Po drugie nazwa firmy Nazwa firmy to najważniejsza rzecz, która musi zostać umieszczona na firmowym papierze. Jednoznacznie określa ona, do jakiej firmy należy papier i jaką firmę będzie reklamował. Nazwa podobnie jak logo może być umieszczona na środku kartki, w nagłówku albo stopce lub w którymś z narożników. Umieszczenie napisu nie może w znacznym stopniu obniżać funkcjonalności kartek. Ważną uwagą jest, by na papierze firmowym umieszczać nie tylko nazwę firmy (marki), ale też pełną nazwę podmiotu gospodarczego wraz z danymi teleadresowymi. Dzięki temu papier firmowy stanie się jeszcze bardziej przydatny, bowiem obdarowany naszym papierem potencjalny klient będzie miał podane wszystkie dane jak na tacy i nie będzie musiał szukać ich w Sieci.

Czego nie umieszczać? Na papierze firmowym nie powinno się umieszczać rzeczy, które będą się negatywnie kojarzyć. Nie warto również umieszczać na takim papierze podobizny lub zdjęcia któregoś pracownika albo właściciela. Może wyglądać to dość pyszałkowato i negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Papier firmowy posiadają głównie duże przedsiębiorstwa, jednak obecnie stać na taką usługę również nieduże i mikrofirmy.